EXCLUSIV / Narcis Raducan, despre debutul lui Cosmin Contra la echipa nationala: „S-a vazut o schimbare inca din primul minut”. Ce spune despre reprezentativa de tineret

Narcis Raducan a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre meciul castigat de Romania, scor 3-1 cu Kazahstan, declarandu-se incantat de debutul lui Cosmin Contra pe banca primei reprezentative.

„Si eu intru in categoria celor care s-au bucurat de debutul lui Contra, pentru ca a fost meciul de care avea nevoie. S-a vazut o schimbare inca din primul minut. Am vazut o echipa foarte agresiva, ceea ce este foarte bine. Am marcat, nu au lipsit nici fazele de spectacol. A fost un debut fericit.

Urmatorul adversar nu mai este de matineu, ci este unul important. Din ce au aratat acum, clar este o baza de la care se poate pleca. In niciun caz nu vor mai da de patru ori printre picioare, dar asta nu inseamna ca nu va mai incerca Budescu, pentru ca asta e stilul lui. Budescu a fost foarte eficient si responsabil cu spectacolul, nu ne-a parut rau ca am fost pana la Ploiesti sa vedem meciul”, a declarat Narcis Raducan in cadrul emisiunii „Executii in direct”.

In ceea ce priveste echipa nationala de tineret, Narcis Raducan s-a declarat increzator in trupa lui Daniel Isaila, mai ales dupa meciul reusit de tricolorii mici la Ovidiu, scor 1-1 cu Elvetia: „Din ce am vazut in meciul de acasa cu Elvetia, au aratat ca nu suntem din alt fotbal. Mie mi-au placut foarte mult si am mare incredere ca vor face un meci bun acolo.”