China Open | Halep a trecut de Rybarikova, dupa ce sportiva slovaca a abandonat in setul secund. Maria Sharapova va fi urmatoarea adversara, in „optimi”!

UPDATE, ora 10:55 / Magdalena Rybarikova a anuntat prin vocea medicului ca nu mai revine, iar meciul este adjudecat de Halep, care se va duela cu Sharapova in „optimi”

UPDATE, ora 10:48 / Este 2-1 pentru jucatoarea noastra in setul al doilea, dupa un prim break, dar sportiva slovaca a chemat medicul si meciul va lua o pauza pentru ingrijirile medicale, pe care le va primi la vestiare.

UPDATE, ora 10:32 / Set la 1 pentru sportiva noastra!

UPDATE / Simona serveste prima in meci

Programat luni, dar amanat din cauza ploii, meciul dintre Simona Halep (2 WTA) si Magdalena Rybarikova (28 WTA) se disputa astazi. Partida face parte din turul al doilea al turneului „Premier Mandatory” de la Beijing.

De-a lungul timpului, Simona si Magdalena s-au intalnit de patru ori, scorul fiind 2-2.

Daca va trece de Magdalena, Simona o va intalni pe Maria Sharapova in turul trei de la Beijing