Ghinion pentru Mircea Rednic in etapa a noua a campionatului belgian

Mouscron, echipa antrenata de romanul Mircea Rednic, a disputat sambata, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei KV Mechelen, contand pentru etapa a noua a primei ligi belgiene.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 9, prin reusita lui Olinga, iar in minutul 26, Awoniyi a majorat diferenta, stabilind si rezultatul primei jumatati a acestei partide.

In partea secunda a jocului, oaspetii au ratat un penalty executat de Matthys in minutul 69, dar Schoofs s-a razbunat in minutul 76 cand a redus din diferenta. In prelungirile acestei intalniri, Cobbaut a restabilit egalitatea si a inchis jocul la scorul de 2-2, impiedicandu-l pe Mircea Rednic sa obtina alte trei puncte alaturi de Mouscron.

Totusi, echipa antrenata de tehnicianul roman ramane pe locul al treilea in clasamentul primei ligi belgiene, avand 17 puncte adunate in cele 9 meciuri disputate.