REZULTATE / Liga a IV-a, etapa a 6-a. CSA Steaua a umilit o noua adversara, iar Academia Rapid a trecut, „in deplasare”, de AFC Rapid. Carmen, victorie muncita cu Progresul

UPDATE / Fluier final in Giulesti. Academia a castigat cu 3-0, golurile fiind marcate de Olariu, in minutul 15, Iacob, in minutul 57, si Goge, in minutul 70, rezultat care urca pe primul loc echipa giulesteana, cu 18 puncte si un golaveraj 26-1, trei puncte peste Steaua, insa ros-albastrii au un meci mai putin (victoria cu Sportul a fost anulata, dupa ce „studentii” au fost exclusi pentru doua neprezentari consecutive n.r), dar un golaveraj mult mai bun.

Mai jos aveti toate rezultatele inregistrate in aceasta etapa.

CLASAMENTUL

UPDATE / Echipa „oaspete” mai marcheaza un gol, prin Goge, in minutul 70.

UPDATE / Academia isi mareste avantajul, golul doi fiind marcat de Iacob

UPDATE / La pauza, Academia conduce cu 1-0, gol Olariu, minutul 14. Daniel Pancu a fost schimbat dupa o jumatate de ora, acuzand o accidentare.

UPDATE / Partida dintre AFC Rapid si Academia Rapid se joaca. Cele doua echipe visinii au iesit pe teren si vor disputa una dintre cele mai ciudate partide ale sezonului

UPDATE / In celalat meci al zilei, AFC Comprest GIM a castigat in deplasare la Tricolurul cu 5-1.

UPDATE / Din pacate, in repriza a doua s-au mai marcat „doar” trei goluri, astfel ca scorul final a fost 11-0 pentru CSA Steaua. Au marcatPredescu 13, 17, 25, 40, 43, 44, Cadolar 22, Mirea 29, 45, Constantinescu 73, 85.

Ros-albastrii au maximum de puncte din 5 meciuri, dupa ce rezultatul cu Sportul Studentesc a fost anulat in urma desfiintarii echipei din Regie. Trupa lui Lacatus continua sa conduca clasamentul, la trei puncte deasupra Academiei Rapid, care va juca maine cu AFC Rapid, in Giulesti.

UPDATE / Prima repriza s-a incheiat cu 8-0 pentru ros-albastrii. Au inscris: Predescu 13′,17′, 25′, 40′, 43′ si 44′, Cadolar 22” si Mirea 29′.

UPDATE / CSA Steaua joaca ACUM, in deplasare, impotriva celor de la CS Victoria, intr-un meci din etapa a 6-a din Liga a 4-a.

Etapa a sasea a Ligii a IV-a bucurestene se va disputa incepand de vineri, cand CSA Steaua doreste sa isi mai mareasca golaverajul si va continua sambata, cand Academia Rapid si AFC Rapid se vor intalni in Giulesti, dar ramane de vazut daca cei din urma vor dori sa onoreze jocul.

Toate partidele se vor juca de la ora obisnuita, 17:00.

Metaloglobus 2 sta.
Sportul a fost exclusa, dupa doua neprezentari consecutive, iar rezultatele partidelor la care s-a prezentat au fost anulate.