REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 5-a. „U” Cluj castiga cu Falub pe banca, la al treilea sau mandat! Trei de 8-0 s-au inregistrat in aceasta runda!

Etapa a cincea a Ligii a III-a se va disputa vineri si sambata, de la ora obisnuita, 17:00, cu exceptia meciului dintre Petrolul Ploiesti si Flacara Moreni, care va incepe cu o ora mai tarziu.

U Cluj si Farul Constanta vor juca pe teren propriu, in timp ce Otelul Galati va evolua in deplasare, pe terenul celor de la ACS Sanatatea Darabni.

Programul etapei

Seria I

Vineri, 22 septembrie
CSM Pascani – AFC Harman 0-4
CSM Roman – CS Sporting Liesti 1-3

Sambata, 23 septembrie
CSM Focsani 2007 – AFC Metalosport Galati 8-0
CSM Bucovina Radauti – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
ACS Sanatatea Darabani – ACS Suporter Club Otelul Galati 1-1
CS Avantul Valea Marului – CS Aerostar Bacau 1-3
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Olimpic Cetate Rasnov 2-0
ACS KSE Targu Secuiesc sta.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 22 septembrie
CSM Ramnicu Sarat – ACS Victoria Traian 3-0
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – SC FC Voluntari SA 2 0-3
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACSM Oltenita 5-0

Sambata, 23 septembrie
ASSCS Farul Constanta – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 3-1
AFC Progresul 1944 Spartac – AS FC Agricola Borcea 1-0
AFC Metalul Buzau – AFC Unirea 04 Slobozia 2-2
ACS Inainte Modelu – ACS Sportul Chiscani 8-0

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 22 septembrie
CS Concordia Chiajna 2 – ACS Urban Titu 8-0
AFCM Alexandria – CS Tunari 4-0
CS Atletic Bradu – CS Sporting Rosiori 2008 0-2 
CS Mioveni 2 – ACS Viitorul Domnesti 1-5
AFC Astra 2 – SC Popesti-Leordeni 1-0
ACS Petrolul 52 – CSM Flacara Moreni 3-2

Sambata, 23 septembrie
ACSF Vointa Turnu Magurele – AS FC Aninoasa 2-0

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 22 septembrie
CS Millenium Giarmata – CNS Cetate Deva 3-2
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Centrul National de Pregatire Timisoara 0-1

Sambata, 23 septembrie
ACS Sirineasa – ACSO Filiasi 1-0
CS Soimii Lipova – CS International Balesti 2-0
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CS National Sebis 4-1
ACS Ghiroda – AFC Hermannstadt 2 4-1
CSM Scolar Resita – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 2-0
CSM Lugoj sta.

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 22 septembrie
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Industria Galda 1-0
CS Gaz Metan Medias 2 – CSM Avantul Reghin 0-1

Sambata, 23 septembrie
AS FC Universitatea Cluj – ACS Performanta Ighiu 3-0
ACS Viitorul Ghimbav – AFC Unirea Tasnad 4-2
ACS FC Avrig – FC Unirea Dej 1-1
CS Iernut – FC CFR 1907 Cluj SA 2 2-2
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Metalurgistul Cugir 1939 1-2
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca sta.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26