Alex Baluta, dezamagit de rezultat, dar si de arbitraj: „Nu e deloc normal, dar nu mai conteaza”

Dinamo si CS U Craiova au remizat la Severin, scor 2-2, in cadrul etapei a zecea a Ligii I, iar oltenii au simtit ca pot obtine cele trei puncte.

La 2-0 pentru Dinamo (Rivaldinho 19, Salomao 49), Baluta a redus din diferenta in minutul 75, iar Burlacu a restabilit egalitatea in minutul 89 si a scos un punct din meciul tensionat cu trupa lui Cosmin Contra.

Marcatorul primului gol s-a declarat dezamagit de acest rezultat, marturisind ca echipa sa ar fi putut sa castige, mai ales dupa jocul prestat in partea a doua.

”Sincer sa fiu, nu ma multumeste deloc acest rezultat, mai ales la ce am aratat in repriza a doua. Ei au fost foarte norocosi, am avut mai multe ocazii, dar nu ne-am concentrat la finalizare.

Sunt normale aceste clinciuri in derby-uri. A fost un fault inutil al lui Zlatinski, apoi Costache s-a ciocnit cu Bancu si Hategan i-a dat rosu lui Zlatinski. Mi-a dat si mie un gaben pentru ca m-am bagat sa-i despart pe jucatori, nu e deloc normal. Dar nu mai conteaza, important e ca am reusit sa-i surprindem in partea a doua. Sunt suparat ca n-am castigat, dar ma bucur ca am iesit cu capul sus de pe teren”, a spus Baluta la Telekom Sport.