Sumudica a invins formatia lui Eto’o si Nasri! Camerunezul n-a putut sa-l invinga pe Lung jr. de la punctul cu var! VIDEO

Kayserispor, echipa antrenata de Marius sumudica, s-a impus in partida disputata pe teren propriu in fata celor de la Antalyaspor, scor 2-0, si a urcat pentru moment pe pozitia a treia a clasamentului.

Badji a marcat in primul minut al meciului, printr-o executie superba din afara careului, iar cealalta reusita a venit in minutul 77, Bulut profitand de o degajare gresita a portarului oaspetilor.

Silviu Lung a fost integralist si s-a evidentiat in mod special la lovitura de pedeapsa parata in fata camerunezului Eto’o, in minutul 65, in timp ce Sapunaru a intrat in minutul 22, in locul accidentatului Kana-Biyik.

Dupa cinci etape disputate, Kayserispor se afla provizoriu pe locul trei, cu 10 puncte acumulate (la egalitate cu mult mai titratele Galatasaray si Besiktas).