REZULTATELE / Cupa Romaniei, turul al III-lea. U Cluj si Petrolul s-au calificat fara probleme in runda urmatoare, Ripensia a fost eliminata de o echipa din Liga a IV-a

Turul 3 al Cupei Romaniei, editia 2017-2018, se va disputa pe 12 si 13 septembrie, de la ora 16:30. Conform programului, in aceasta etapa vor intra in competitie cele 29 de castigatoare ale celei de-a doua runde a fazei nationale, cinci echipe din Liga 3 si doua din Liga 2.

Iata si programul meciurilor din turul al treilea al fazei nationale a Cupei Romaniei:

Marti, 12 septembrie 2017, ora 16:30
CS Aerostar Bacau – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0
AFCM Alexandria – ACS Viitorul Domnesti 4-0
ACSO Filiasi – CS Sporting Rosiori 2-1
Petrolul Ploiesti – CSM Flacara Moreni 3-0
ACS Sirineasa – CS Atletic Bradu 2-0
CNS Cetate Deva – CSM Scolar Resita 0-1
CS Soimii Lipova – CS National Sebis 2-1
ACS Performanta Ighiu – ACF Metalurgistul Cugir 1939 7-6 dupa penalty-uri

Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 16:30
CSM Roman – CS stiinta Miroslava 3-4 dupa loviturile de departajare (1-1 dupa 90 si 120 de minute, 2-3 la penalty-uri)
ACS Olimpic Cetate Rasnov – AFC Harman 1-2
CSM Focsani 2007 – CSM Ramnicu Sarat 3-1
AS Zimbrul Slobozia Conachi – CS Sporting Liesti 1-2
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – AFC Unirea 04 Slobozia 1-4
FC Agricola Borcea – ACS Inainte Modelu 2-1
AS Vointa Biled – AFC Ripensia Timisoara 1-0
AFC Unirea Alba Iulia – ACS Industria Galda 3-5 dupa loviturile de departajare (1-1 dupa 90 si 120 de minute, 2-4 la penalty-uri)
AS Unirea Cristuru Secuiesc – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj 1-2
AS FC Universitatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea 5-1

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, in caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri ai, daca egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare. ALTE DETALII AICI

 

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt311
2Astra Giurgiu311
3CFR Cluj110
4FC Botosani110
5Concordia Chiajna000
6Dinamo Bucuresti000
7Dunarea Calarasi000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10Gaz Metan Medias000
11Poli Iasi000
12U Craiova 1948000
13FCSB01-1
14Sepsi Sfantu Gheorghe01-1