PAOK-ul lui Razvan Lucescu nu a reusit sa invinga un adversar modest, desi a evoluat cu un om in plus mai bine de o repriza!

PAOK Salonic, pregatita de Razvan Lucescu, a remizat, luni, in deplasare, scor 0-0, cu Apollon Smyrnis, in etapa a treia din campionatul Greciei.

In etapa a treia din campionatul Greciei, „alb-negrii” au evoluat in superioritate numerica din minutul 32, dupa eliminarea lui Axel Juarez, pentru cumul de cartonaşe galbene, insa nu au reusit sa marcheze nici macar un gol, iar partida s-a incheiat cu o remiza alba.

Razvan Lucescu a folosit urmatoarea formula de echipa: Rey – Matos, Crespo, Varela, Leovac – Canas (Kace 63′), Pelkas (Mauricio 46′) – Camos, El Kaddouri, Biseswar (R. Mak 72′) – Prijovic.

in clasament, PAOK a acumulat cinci puncte şi se afla pe pozitia a cincea, la doua puncte de liderul AEK Atena. Smyrnis ocupa locul 13, cu doua puncte.

Pentru echipa lui Razvan Lucescu urmeaza partida cu Panetolikos, programata sambata, de la 18:15.