Contra: „Nu meritam sa purtam tricourile lui Dinamo si nu mai putem continua asa!”

Dupa infrangerea suferita, acasa, in fata lui ACS Poli, scor 1-2, Cosmin Contra a explicat ce il ingrijoreaza la echipa sa.

Am avut o prima repriza buna, am avut ocazii, am inscris gol. Dar a venit acea faza de la penalty si am pierdut controlul jocului. La golul doi am facut un cadou si ne-am pierdut capul total. Asta ma preocupa foarte tare. Echipa, in momentul in care e condusa, pierde luciditatea.

E o infrangere greu de digerat.

L-am preferat pe Hanca fundas dreapta, speram sa putem urca mult in benzi si sa avem multe centrari. Nu a iesit bine, dar nu Sergiu e cauza acestui esec. Echipa, cu mine in frunte, suntem vinovati. Nu meritam sa purtam tricourile lui Dinamo.

Fanii nu iarta pe nimeni. Nici fanii lui Real nu au rabdare cu Ronaldo, daca are 5 meciuri fara sa dea gol. Dar trebuie sa fim barbati si sa ne revansam fata de suporteri.

Bokila nu e la capacitate maxima. Unii jucatori trebuie sa se trezeasca pentru ca nu mai putem continua asa cum am facut-o in aceasta seara. Nici nu voi mai dormi in aceasta noapte, ma voi gandi la ce nu functioneaza. Nu mai putem continua asa„, a spus Contra, la microfonul Dolce Sport.

Dinamo a deschis scorul prin Costache in minutul 30, dar Timisoara nu a acuzat socul si a egalat rapid din penalty prin capitanul Vasvari in minutul 36. Draghici i-a adus pe banateni in avantaj in minutul 63, iar scorul a fost conservat pana la finalul partidei, chiar daca ambele echipe au ratat ocazii uriase.