Cativa dintre jucatorii prezenti pe teren la un meci din Liga a V-a damboviteana s-au luat la omor dupa o ora de joc: „I-au rupt pana si raportul arbitrului”

Incidente grave s-au petrecut duminica, la un meci din Liga a V-a, intre echipa din Sacuieni, Vointa, si Olimpicii Ulmi II, contand pentru Seria de Nord a judetului Dambovita. Jocul a fost oprit de arbitru Andrei Delureanu, in minutul 61, la scorul de 2-1 pentru Vointa.

Doi baieti de la oaspeti au sarit pe unul de la gazde, iar de aici s-au incins spiritele, iscandu-se o bataie generala. Unii s-au speriat si au fugit de pe teren. Altii si-au luat legitimatiile, anuntand ca renunta la fotbal, de frica sa nu fie batuti. S-au chemat si ajutoare, chiar a iesit urat. I-au rupt pana si raportul arbitrului”, au transmis martori ai evenimentelor de la Sacuieni pentru jurnaldedambovita.ro.

S-au batut binisor, chiar daca inaintea meciului pareau prieteni. Dupa ce s-au caftit, le parea rau si se rugau de arbitru sa reia jocul”, a povestit alt spectator.

Arbitrul Andrei Delureanu a fost nevoit sa abandoneze jocul la scorul de 2-1 pentru gazde, in minutul 61. Cel mai probabil, Comisia de Competitii si Disciplina a AJF Dambovita va decide ca ambele formatii sa piarda jocul cu 0-3.

Sacuieniul ar putea ramane fara echipa dupa aceste incidente. Multi dintre jucatori s-au speriat asa de tare, incat au anuntat ca abandoneaza.