FINAL / Dinamo – ACS Poli Timisoara 1-2. Banatenii urca pe ultimul loc din play-off, „cainii” coboara pe primul loc din play-out!

Dinamo Bucuresti a gazduit-o luni, in „Stefan cel Mare”, pe ACS Poli Timisoara, in cadrul etapei a 9-a din Liga I, in ultima partida a rundei.

Poate nu chiar atat de neasteptat, victoria a revenit echipei banatene, cu 2-1, desi echipa bucuresteana a deschis scorul prin Costache. Cinci minute mai tarziu, min 36, Vasvari a egalat dintr-un penalty just acordat, iar in mitanul secund, in minutul 63, a pasat decisiv la Draghici, care a stabilit scorul final.

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Hanca, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – Anton, Mahlangu – Costache, Nascimento, Salomao – Nemec