Echipa nationala a ramas fara capitan! Vlad Chiriches s-a accidentat in meciul cu Bologna

Vlad Chiriches ar putea rata ultimele doua meciuri ale echipei nationale din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial, din cauza unei accidentari la umar suferite in ultimul meci din campionat.

Napoli a jucat duminica, in deplasare, meciul impotriva formatiei Bologna, contand pentru etapa a treia din Serie A. Oaspetii au invins categoric cu scorul de 3-0, dupa o prima repriza incheiata la egalitate si fara gol marcat.

Fotbalistul roman de la Napoli a fost schimbat in minutul 43, cand acesta a cazut pe umarul stang, dupa ce a respins o minge din propriul careu.

Verdictul medicilor a fost unul ingrijorator. Sportivul roman ar putea lipsi aproximativ 45 de zile, fapt care nu ii va permite sa fie prezent la meciurile din preliminarii cu Kazahstan si Danemarca.