Tudorie a invins-o de unul singur pe Sepsi! Hat-trick reusit de fostul stelist

FC Voluntari a disputat duminica, la Brasov, meciul impotriva formatiei Sepsi Sfantu Gheorghe, contand pentru etapa a noua a Ligii I.

Prima repriza s-a incheiat la egalitate si fara gol marcat, iar la doar cinci minute de la startul reprizei secunde, Dima a vazut direct cartonasul rosu si a lasat-o pe Sepsi in zece oameni.

Tudorie a reusit sa deschida scorul in minutul 63, in urma unei faze controversate la care covasnenii au cerut ofsaid la fostul jucator al Stelei, dar arbitrul a validat golul.

Pe finalul partidei, acelasi Tudorie a reusit dubla in minutul 85, iar dupa doar cinci minute, a inscris cel de-al treilea gol si a inchis jocul la scorul de 3-0.

Astfel, Alexandru Tudorie si-a trecut in cont un hat-trick in tricoul formatiei ilfovene si a adus cele trei puncte la Voluntari.

FC Voluntari – Sepsi Sfantu Gheorghe 3-0 (Tudorie 63, 85,90)

Sepsi: Fejer – Burlacu, Ursu, Oros, Grecu (Nikolic 66) – Ghinga, Dima – Astafei (Papsys 46), Thiaw (Pilibaitis 74), Cl. Herea – Hadnagy
Rezerve: Miron, Nikolic, Papsys, Damian, Pilibaitis, Veress, Dumbrava
Antrenor: Vali Suciu

FC Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte – Rauta (Vodut 57), Marinescu – Capatana (Deac 83), Cernat (Novac 46), Popadiuc – Tudorie
Rezerve: Petrariu, Filipov, Achim, Pircalabu, Novac, G. Deac, Vodut
Antrenor: Claudiu Niculescu