REZULTATE / Liga a III-a, etapa a III-a. Petrolul, victorie categorica cu FC Aninoasa, U Cluj s-a odihnit, iar Otelul a remizat la Focsani

Etapa a treia a Ligii a III-a a debutat inca de joi, cand Petrolul a juca pe teren propriu, impotriva formatiei FC Aninoasa pe care a invins-o categoric, cu scorul de 4-0.

U Cluj va sta in aceasta etapa, iar Otelul Galati joaca in deplasare, la Focsani. Farul Constanta va disputa partida de pe teren propriu impotriva echipei Agricola Borcea.

Vineri si sambata se vor disputa toate celelalte meciuri, de la ora obisnuita, 17:00.

Programul etapei:


Seria I

Vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 4-1

Sambata, 9 septembrie, ora 17:00
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Metalosport Galati 14-0
CSM Focsani 2007 – ACS Suporter Club Otelul Galati 1-1
CSM Bucovina Radauti – AFC Harman 0-1
ACS Sanatatea Darabani – CS Aerostar Bacau 3-3
CS Avantul Valea Marului – CS Sporting Liesti 1-3
ACS KSE Targu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Rasnov 2-0
CSM Pascani sta.


Seria a II-a

Vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CSM Ramnicu Sarat – SC FC Voluntari SA 2 2-1
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACS Sportul Chiscani 4-1

Sambata, 9 septembrie, ora 17:00
ACS Victoria Traian – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 0-2
ASSCS Farul Constanta – AS FC Agricola Borcea 3-1
AFC Progresul 1944 Spartac – AFC Unirea 04 Slobozia 4-1
AFC Metalul Buzau – ACSM Oltenita 1-0
ACS Inainte Modelu – SC Fotbal Club FCSB SA 2 1-3


Seria a III-a

Joi, 7 septembrie, ora 19:00
ACS Petrolul 52 – AS FC Aninoasa 4-0

Vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CSM Flacara Moreni – ACS Urban Titu 2-1
CS Concordia Chiajna 2 – CS Tunari 1-0
AFCM Alexandria – CS Sporting Rosiori 2008 1-0
CS Atletic Bradu – SC Popesti-Leordeni 1-0
CS Mioveni 2 – AFC Astra 2 1-0

Sambata, 9 septembrie, ora 17:00
ACSF Vointa Turnu Magurele – ACS Viitorul Domnesti 3-1


Seria a IV-a

Vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CNS Cetate Deva – ACSO Filiasi 0-0
CS Millenium Giarmata – CS National Sebis 0-2

Sambata, 9 septembrie, ora 17:00
ACS Sirineasa – CS International Balesti 3-1
CS Soimii Lipova – AFC Hermannstadt 2 3-0
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-0
ACS Ghiroda – CSM Lugoj 2-2
CSM Scolar Resita – Centrul National de Pregatire Timisoara 1-0
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic sta.


Seria a V-a

Vineri, 8 septembrie, ora 17:00
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC CFR 1907 Cluj SA 2 0-0
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – AFC Metalurgistul Cugir 1939 2-1
CS Gaz Metan Medias 2 – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1

Sambata, 9 septembrie, ora 17:00
AFC Unirea Tasnad – ACS Performanta Ighiu 0-2
ACS Viitorul Ghimbav – FC Unirea Dej 1-2
ACS FC Avrig – ACS Industria Galda 1-2
CS Iernut – CSM Avantul Reghin 1-2
AS FC Universitatea Cluj sta.


 

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

  1. qwerty234 spune:

    De ce Pandurii 2 nu este in liga a treia chiar daca nu a retrogradat din acesta liga

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26