REZULTATE / Liga I, etapa a 9-a. Concordia, la prima victorie in acest sezon! CFR a intrerupt seria meciurilor fara infrangere a Craiovei! Dinamo, invinsa in „Groapa” de ACS Poli!

Etapa a noua a Ligii I se va disputa incepand de vineri, cand fosta campioana se va deplasa la Botosani, si se va incheia luni, cu intalnirea dintre Cosmin Contra si Ionut Popa.

Campioana Viitorul o va gazdui pe FCSB, iar FC Voluntari si Concordia vor juca in deplasare la Sepsi Sfantu Gheorghe, respectiv Gaz Metan Medias.

Programul etapei

Vineri, 8 septembrie

FINAL / AFC Botosani – AFC Astra 1-3 (Bus ’31 / Moise ’44, Belu-Iordache ’71, Balaure ’86)

Echipele de start:

FC Botosani: Ed Pap – Dumitraș, A. Miron, A. Burcă, Mușat – Bordeianu, Tincu – M. Roman, Moruțan, L. Buș – Ciaccheri

Astra: Iliev – Cl. Belu, Bejan, Polczak, Al. Stan – Dandea, Mrzljak – Balaure, Al. Ioniță II, R. Moise – Abang


Sambata, 9 septembrie

FINAL / ASC Juventus Bucuresti – CSM Poli Iasi 2-2 (Dzalamidze ‘3, Mazarache ’33/Platini ’18, Cristea ’27)

Echipele de start:

Juventus: Stoian – Călințaru, Benga, Wallace, Fl. Ștefan – Mihăescu – Zaharia, Bărbulescu, Dzalamidze, Sotenac

Poli Iasi: Koselev – Spătaru, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Qaka, Chelaru – Platini, Jo Santos, Kizito – A. Cristea

FINAL / SC FC Viitorul Constanta SA – SC Fotbal Club FCSB SA 1-0 (Eric ’32)

Echipele de start:

FCSB: Andrei Vlad – Enache, Planici, Bălașa, Momcilovici – Pintilii, J. Morais – Man, Budescu, Fl. Tănase – Alibec

Viitorul: Rîmniceanu – Lopez, Țîru, Horj, Cr. Ganea – Cicâldău, Mladen, Vînă – Eric de Oliveira, Țucudean, Chițu


Duminica, 10 septembrie

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – SC FC Voluntari SA 0-3 (Tudorie ’63, ’85, ’90)

Echipele de start:

FC Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte – Răuță, Marinescu – Căpățînă, Cernat, Popadiuc – Tudorie

Sepsi: Fejer – Grecu, Oros, Ursu, Burlacu – Dima, Ghinga – Herea, Thiaw, Astafel – Hadnagy

FINAL / FC CFR 1907 Cluj SA (CJ) – Club Sportiv U Craiova SA 2-1 (Culio ’40, Balde ’64 / Gustavo ’80)

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Culio, Hoban – Nistor, C. Deac, Nouvier – Urko

CSU Craiova: Calancea – Rossi, Kelici Ferreira – Dimitrov, Zlatinski, Screciu, Bancu – Vagenin, Băluță, Mitriță


Luni, 11 septembrie

FINAL / CS Gaz Metan Medias – CS Concordia Chiajna 1-2 (Golubovic 90+2 / Ronaldo Deaconu 46, Batin 60)

Gaz Metan Mediaș: Pleșca – I. Voicu, Perendija, M. Constantin, De Vriese – Bic, Paulo Jorge – Surugiu, Olaru, Popovici – Golubovic

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Patache, A. Marc, Manasse, Albu –  Babici – Bawab, M. Cristescu, Deaconu – Bud, Batin

FINAL / SC Dinamo 1948 Bucuresti – ACS Poli Timisoara 1-2 (Costache 30 / Vașvari 37, Drăghici 63)

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Hanca, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – Anton, Mahlangu, Nascimento – Costache, Nemec, Salomao

ACS Poli Timișoara: Curileac – V. Crețu, Melinte, Cînu, Șeroni – Soljic, Artean – Al. Munteanu, Vașvari, Bîrnoi – Drăghici

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj251013
2CS U Craiova22118
3Astra Giurgiu21109
4FCSB21109
5FC Botosani20116
6ACS Poli Timisoara17110
7Dinamo Bucuresti16105
8FC Voluntari1411-2
9CSM Poli Iasi1411-2
10FC Viitorul1110-3
11OSK Sf Gheorghe1011-9
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias410-17
14Juventus Bucuresti310-11