REZULTATE / Liga 3, etapa a II-a. U Cluj, Otelul si Petrolul au obtinut victorii, Farul a debutat cu o remiza. CSM Roman, scorul rundei, la Metalosport. Clasamentele

Liga a III-a a debutat greoi saptamana trecuta, dupa ce cateva echipe au decis sa paraseasca competitia, printre care si satelitul echipei lui Gheorghe Hagi.

In acest sfarsit de saptamana, se va disputa etapa a doua a celui de-al treilea esalon, iar in prim plan se mentin echipele cu pretentii la promovare: Petrolul Ploiesti, Otelul Galati, U Cluj si Farul Constanta, cea din urma grupare mentionata fiind la primul meci, dupa ce cel din prima etapa a fost amanat pentru data de 6 septembrie, ora 17:00, impotriva formatiei Unirea Slobozia.

Meciurile rundei se vor disputa toate de la ora 17:00, cu exceptia celui dintre Otelul Galati si Odorheiu Secuiesc, partida ce va avea ora de incepere 19:00.

Programul etapei

Seria I

Vineri, 1 septembrie
CS Aerostar Bacau – CSM Bucovina Radauti 4-1

Sambata, 2 septembrie
AFC Metalosport Galati – CSM Roman 0-8
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS KSE Targu Secuiesc 5-0
ACS Olimpic Cetate Rasnov – CS Avantul Valea Marului 1-2
CS Sporting Liesti – CSM Pascani 4-0
AFC Harman – CSM Focsani 2007 0-0
19:00 ACS Suporter Club Otelul Galati – AFC Odorheiu Secuiesc 3-1
ACS Sanatatea Darabani sta.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 1 septembrie
ACS Sportul Chiscani – AFC Progresul 1944 Spartac 0-4
SC FC Voluntari SA 2 – ASSCS Farul Constanta 0-0

Sambata, 2 septembrie
CSA Axiopolis Sport Cernavoda – ACS Inainte Modelu 4-2
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – AFC Metalul Buzau 0-0
ACSM Oltenita – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 5-0
AFC Unirea 04 Slobozia – CSM Ramnicu Sarat 6-1
AS FC Agricola Borcea – ACS Victoria Traian 7-0

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 1 septembrie
AFC Astra 2 – CS Atletic Bradu 0-0
ACS Viitorul Domnesti – AFCM Alexandria 0-3
CS Tunari – CSM Flacara Moreni 1-0

Sambata, 2 septembrie
ACS Urban Titu – CS Mioveni 2 0-1
SC Popesti-Leordeni – ACSF Vointa Turnu Magurele 1-3
CS Sporting Rosiori 2008 – ACS Petrolul 52 0-1
AS FC Aninoasa – CS Concordia Chiajna 2 0-2

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 1 septembrie
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Scolar Resita 1-8
Centrul National de Pregatire Timisoara – ACS Ghiroda 3-2
CSM Lugoj – Club Sportiv U Craiova SA 2 1-1
AFC Hermannstadt 2 – CS Millenium Giarmata 3-1
CS National Sebis – ACS Şirineasa 0-1

Sambata, 2 septembrie
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova 3-0
CS International Balesti – CNS Cetate Deva 2-3
ACSO Filiasi sta.

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 1 septembrie
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS Viitorul Ghimbav 2-1

Sambata, 2 septembrie
ACS Performanta Ighiu – CS Gaz Metan Medias 2 4-0
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 3-0
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Iernut 2-1
CSM Avantul Reghin – ACS FC Avrig 1-1
ACS Industria Galda – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-1
FC Unirea Dej – AS FC Universitatea Cluj 0-4
AFC Unirea Tasnad sta.

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj251013
2CS U Craiova22118
3Astra Giurgiu21109
4FCSB21109
5FC Botosani20116
6ACS Poli Timisoara17110
7Dinamo Bucuresti16105
8FC Voluntari1411-2
9CSM Poli Iasi1411-2
10FC Viitorul1110-3
11OSK Sf Gheorghe1011-9
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias410-17
14Juventus Bucuresti310-11