CSA Steaua si Academia Rapid s-au distrat cu Venus, respectiv, Progresul 2005, la debutul in Liga a IV-a! 7000 de rapidisti au venit pe Giulesti!! Cum arata clasamentul dupa prima runda

Vineri a debutat noua editie din Liga a 4-a, sezonul 2017-2018, poate cel mai interesant din istoria fotbalului romanesc, CSA Steaua si AS Academia Rapid fiind principalele candidate la promovare, avand si cele mai mari bugete. Cu toate astea, pretentii la promovare au si alte echipe printre care se numara AFC Rapid, CS FC Dinamo si Carmen.

UPDATE / In ultimele doua partide ale rundei s-au inregistrat urmatoarele rezultate:  ACS Victoria – CS FC Dinamo 0-3 si AFC Asalt – Metaloglobus 2  4-2. In urma tuturor rezultatelor din aceasta prima runda, clasamentul arata astfel:
8. Comprest 3 pct (2-1) etc.

UPDATE / Academia Rapid inscrie 13 goluri, la debutul in Liga a IV si e lider inaintea ultimelor doua partide ale primei rundei!

UPDATE / Badita, „dubla” si el (87′)

UPDATE / Fl.Matei inscrie golul 12 (86′)

UPDATE / Gol Burcea (82′)

UPDATE / Alex Dumitru marcheaza al 10-lea gol din aceasta seara (70′)!

UPDATE / Badita inscrie dupa o gafa de amator a portarului (64′) 9-0

UPDATE / Durita inscrie pentru 8-0 (59′)

UPDATE / Daniel Niculae inscrie al treilea gol al sau in acest meci (52′) 7-0

UPDATE / „Dubla” Daniel Niculae (49′) 6-0

UPDATE / Goge, transferat chiar azi, inscrie la doua minute de la fluierul de start al reprizei secunde 5-0

UPDATE / Alex Burlacu marcheaza pentru 3-0 (21′)

UPDATE / Mitea inscrie golul 4 (44′)

UPDATE / Giulestenii au deja 2-0 in minutul 5! Niculae si-a trecut numele pe lista marcatorilor, in minutul 5! Barbalau a deschis scorul in minutul 3.

REPRIZA 1

Academia Rapid: Ignat – Poiană, Fl. Matei, Bratu, Iadaru – Burcea, Mitea – Bărbălău, Burlacu, Olariu – D. Niculae

Progresul 2005: Iancu – Mărgărit, Dedu, Paraschiv, Pena – Florian, P. Daniel, M. Niculae, Dedu – Roșca, Lică

UPDATE / In mai putin de o ora va debuta si Academia Rapid, de la ora 20:00, cu Progresul 2005. Constantin Schumacher si Mihai Iosif vor trimite in teren urmatoarea formula:

Ignat – Boian, F. Matei, D. Bratu, Ladaru – D. Burcea, A. Mitea – Olariu, Burlacu, Bărbălău – D. Niculae (c). Rezerve: I. Manea – Costache, Stancu, Dumitru, Durita, Goge, Badita

UPDATE / CSA Steaua invinge fara probleme pe Venus, in primul meci oficial din istorie!

REPRIZA 1

UPDATE / Partida dintre CSA Steaua si Venus a fost intarziata cu 5 minute din cauza faptului ca nu au fost puse fanioane la colturile terenului. Cei 1000 de suporterii stelisti au realizat o coregrafie pe doua randuri: „Uniti de o idee comuna din nou in front impreuna„.