Sorana Cirstea s-a calificat in turul secund la US Open! Meciul Monicai Niculescu a fost intrerupt din cauza ploii

UPDATE / Monica Niculescu a castigat primul set cu scorul de 6-3, dupa o ora si noua minute de joc in fata sportivei Kristina Mladenovic, iar cel de-al doilea set a fost intrerupt din cauza ploii, dupa ce adversarele au castigat cate un game.

UPDATE / Sorana Cirstea s-a calificat in turul al doilea al turneului US Open, dupa ce a invins-o pe Lesley Kerkhove cu scorul 6-1, 6-3, intr-o ora si 15 minute de joc.

Desi a pierdut trei reprezentante in chiar prima zi a competitiei, printre care si pe Simona Halep, Romania mai are pe tabloul principal de la US Open 2017 alte trei jucatoare. Monica Niculescu, Ana Bogdan si Sorana Cîrstea vor evolua, marti, in primul tur al competitiei de la Flushing Meadows, ultimul Grand Slam al anului.

Sorana Cirstea, locul 53 WTA, va evolua cu olandeza Lesley Kerkhove, locul 171 mondial, in primul meci de pe terenul 14, de la ora 18.00.

Tot de la ora 18.00, dar pe terenul 11, va evolua Monica Niculescu, locul 58 WTA, jucatoarea franceza Kristina Mladenovic, locul 14 WTA.

In a doua partida de pe terenul 4, dupa ora 19:00, Ana Bogdan, locul 12, va juca in compania americancei Taylor Townsend, locul 119, beneficiara a unui wild card.