REZULTATE / S-a dat startul noului din Liga 3! 6 goluri la Odorheiu Secuiesc cu Harman, 8, la Deva cu Sebis si la Otelul cu Metalosport, 12 la Delta Tulcea cu FCSB 2!

Sezonul 2017-2018 al Ligii 3 incepe vineri, cand se vor disputa doar zece meciuri, iar sambata se vor desfasura toate celelalte partide, in care vor debuta si nou-promovatele cu nume sonore precum Petrolul, Otelul Galati, Farul Constanta si U Cluj.

Ora de incepere a partidelor va fi 18:00, exceptie facand meciurile Petrolului si U Cluj, care se vor juca in nocturna, de la ora 20:00, si Otelului, care va debuta, tot in nocturna, de la ora 20:30.

PROGRAM

Seria I

Vineri, 25 august
CSM Paşcani – ACS Olimpic Cetate Râşnov 1-4

Sambata, 26 august
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Harman 1-5
CSM Focşani 2007 – CS Aerostar Bacău 0-0
ACS Sănătatea Darabani – CS Sporting Lieşti 1-2
CS Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-2
ACS KSE Târgu Secuiesc – CSM Roman 2-2
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – AFC Metalosport Galaţi 8-0
CSM Bucovina Rădăuţi sta.


Seria a II-a

Vineri, 25 august
CSM Ramnicu Sarat – ACS Sportul Chiscani 4-0
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – SC Fotbal Club FCSB SA 2 2-10

Sambata, 26 august
AS FC Agricola Borcea – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 1-2
ACS Victoria Traian – SC FC Voluntari SA 2 0-7
AFC Progresul 1944 Spartac – ACSM Olteniţa 6-4
AFC Metalul Buzău – ACS Înainte Modelu 1-0
ASSCS Farul Constanţa AFC Unirea 04 Slobozia – amanat pentru 6 septembrie, ora 17:00


Seria a III-a

Vineri, 25 august
CSM Flacăra Moreni – AS FC Aninoasa 3-2
AFCM Alexandria – SC Popeşti-Leordeni 3-1
CS Atletic Bradu – CS Mioveni 2 3-0

Sambata, 26 august
CS Concordia Chiajna 2 – CS Sporting Roşiori 2008 1-3
ACSF Voinţa Turnu Măgurele – AFC Astra 2 1-0
ACS Petrolul 52 – ACS Viitorul Domneşti 3-1

Marti, 29 august
CS Tunari – ACS Urban Titu 3-1


Seria a IV-a

Vineri, 25 august
CNS Cetate Deva – CS Naţional Sebiş 4-4
CS Millenium Giarmata – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 2-2

Sambata, 25 august
CS Internaţional Băleşti – ACSO Filiaşi 0-1
ACS Şirineasa – AFC Hermannstadt 2 3-0
CS Şoimii Lipova – CSM Lugoj 2-2
Club Sportiv U Craiova SA 2 – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 2-0
ACS Ghiroda – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 4-0
CSM Școlar Reșita sta.


Seria a V-a

Vineri, 25 august
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – CSM Avântul Reghin 3-0
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Gaz Metan Mediaş 2 1-1

Sambata, 26 august
AFC Unirea Tăşnad – FC Unirea Dej 2-0
ACS Viitorul Ghimbav – ACS Industria Galda 1-4
ACS FC Avrig – AFC Metalurgistul Cugir 1939 0-1
CS Iernut – ACS Fotbal Comuna Recea 1-2
AS FC Universitatea Cluj – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-1
ACS Performanţa Ighiu sta.


 

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna20190
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti919-25