REZULTATE / Cupa Romaniei, turul al II-lea. Petrolul Ploiesti si U Cluj, calificate in runda urmatoare

Turul secund al Cupei Romaniei s-a disputat marti, de la ora 17:30, exceptie facand Petrolul Ploiesti care a jucat pe teren propriu de la ora 19:00.

U Cluj este deja calificata in runda urmatoare, deoarece adversara sa, Viitorul Ulmei, s-a retras din competitie, precum alte trei echipe.

Iata programul complet:

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Roman (NT) 1-4
CS Cimentul Bicaz (NT) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) 1-3
AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Aerostar Bacău (BC) 0-3 la masa verde, Mircesti s-a prezentat fara doi medici
CSM Focşani 2007 (VN) – AFC Metalosport Galaţi (GL) 5-0
AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL) – CS Avântul Valea Mărului (GL) 3-2
ACS Sportul Chiscani (BR) – CS Sporting Lieşti (GL) 1-3
ACS FC Păpăuţi (CV) – AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
AS Viitorul Fântânele (CT) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL) 0-3 la masa verde, Fantanele s-a prezentat fara doi medici
FC Agricola Borcea (CL) – CSA Axiopolis Cernavodă (CT) 2-0
ACS Înainte Modelu (CL) – ACSM Olteniţa (CL) 5-1
SC Popeşti-Leordeni (IF) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL) 5-6, dupa penalty-uri
AFCM Alexandria (TR) – CS Tunari (IF) 5-3
ACS Astra Plosca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR) 1-5
ACS Petrolul 52 (PH) – ACS Urban Titu (DB) 2-0
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – CSM Flacăra Moreni (DB) 1-2
ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – ACS Şirineasa (VL) 0-3
FC Voinţa Lupac (CS) – CNS Cetate Deva (HD) 2-5, dupa prelungiri
AS Voinţa Biled (TM) – CSM Lugoj (TM) 5-2, dupa prelungiri
CS Şoimii Lipova (AR) – CS Gloria Lunca Teuz Cermeni (AR) 3-0
CS Diosig-Bihardiószeg (BH) – CS Naţional Sebiş (AR) 0-3
AS Progresul Şomcuţa Mare (MM) – AFC Fotbal Comuna Recea (MM) 2-10
AFC Unirea 1924 Alba Iulia (AB) – FC Unirea Dej (CJ) 1-0
CS Iernut (MS) – ACS Industria Galda (AB) 0-1
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – CSM Avântul Reghin (MS) 3-1
ASF Zărneşti (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV) 1-5

Partidele de mai jos nu se vor disputa, pentru ca echipele pierzatoare la masa verde s-au retras din competitie:

PERFORMANŢA IGHIU (AB) – UNIREA JUCU* (CJ) 3-0
FC UNIVERSITATEA CLUJ (CJ) – VIITORUL ULMENI* (MM) 3-0
FC ZALĂU* (SJ) – SĂNĂTATEA CLUJ (CJ) 0-3
FC MILCOV* (OT) – ACSO FILIAŞI (DJ) 0-3

Etichetat cu: , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20