VIDEO Torje si Grozav au adus victoria pentru Karabukspor in meciul cu Basaksehir

Karabukspor, echipa cu sapte jucatori din prima liga turca, a disputat samabata, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Basaksehir, contant pentru etapa a doua a campionatului din Turcia.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 21 prin reusita lui Napoleoni, dar opt minute mai tarziu, Torje a executat perfect o lovitura libera si a restabilit egalitatea pe tabela.

In prelungirile primei reprize, moldoveanul Epureanu a inscris in propria poarta si a dus-o pe Karabukspor in avantaj la vestiare, scor 2-1.

Repriza secunda a mai adus un gol romanesc in campionatul turc, dupa ce Grozav a intrat in teren in minutul 54, in locul lui Depe. Acesta a reusit sa inscrie in poarta oaspetilor cu un sut superb de la distanta si a inchis jocul la scorul de 3-1 pentru Karabukspor.

Astfel, dupa egalul din prima etapa, echipa cu cei mai multi romani din Turcia a acumulat 4 puncte in clasament si se afla pe locul 3, sub Galatasaray si Kasimpasa.