Razvan Lucescu a debutat cu o victorie la PAOK!

PAOK Salonic a disputat joi seara, pe teren propriu, meciul tur al dublei manse cu Ostersunds, din cadrul play-off-ului Europa League.

Noua echipa a antrenorului roman Razvan Lucescu a invins cu scorul de 3-1, dupa ce a fost condusa cu 1-0 prin reusita din penalty a lui Brwa Nouri. Pentru PAOK au marcat Leo Matos, in minutul 38, si Aleksandar Prijovic, in minutele 77 si 88.

Tehnicianul roman il are sub comanda sa pe fostul stelist Fernando Varela, transferat pentru 1,4 milioane de euro si care a fost integralist in aceasta partida.

Razvan Lucescu s-a bazat pe urmatoarea formula: Rey – Matos, Varela, Crespo, Leovac – Shakhov, Cimirot – Mak, Bisewar, Campos – Prijovic. Pe parcursul partidei au mai intrat pe gazon Pelkas (63′), Henrique (77′) si Athanasiadis (81′).

A fost primul meci oficial al antrenorului roman pe banca tehnica a grecilor, campionatul urmand sa inceapa sambata, 19 august. PAOK va debuta in acest sezon in deplasare, duminica, impotriva formatiei Levadiakos.