Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati!

UPDATE / Sportiva noastra a castigat si setul secund si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati! Halep a invins-o pe Sevastova cu scorul de 6-4, 6-3, dupa o ora si 18 minute de joc.

UPDATE / Simona Halep castiga primul set cu scorul de 6-4, in fata sportivei letone, dupa o prima runda echilibrata.

Conform programului anuntat de organizatori, meciul dintre Simona Halep si Anastasija Sevastova, locul 15 WTA, va incepe la ora 18.00.

Va fi cea de-a opta intalnire directa si a treia din acest an, scorul fiindu-i favorabil romancei, cu 4-3.

2017, Madrid: 6-2, 6-3 pentru Halep.

Sevastova (27 de ani) a cucerit doua titluri in cariera sa, unul acum cu doua luni, la Mallorca.

Castigatoarea o va intalni in sferturile de finala pe invingatoarea dintre Johanna Konta si Dominika Cibulkova.

Prezenta in optimile de finala ale turneului de la Cincinnati este premiata cu 29.100 de dolari si 105 puncte WTA. Calificarea in sferturi se recompenseaza cu 60.105 dolari si 190 de puncte.