Liviu Antal, dubla pentru Zalgiris in campionatul Lituaniei

Zalgiris Vilnius a disputat miercuri, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei FK Jonava, in cadrul etapei cu numarul 22 a primei ligi din Lituania.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 8, prin reusita lui Sernas, careia i-a urmat o dubla a lui Ljujic in minutele 14 si 21, stabilind si scorul primei reprize, 3-0 pentru Zalgiris.

In partea secunda a jocului, Liviu Antal a fost introdus imediat dupa pauza in locul lui Traore si a transformat un penalty in minutul 59, iar in minutul 72 a reusit sa inscrie al doilea sau gol din aceasta partida, inchizand jocul la scorul de 5-0 pentru echipa sa.

Astfel, Zalgiris a obtinut cele trei puncte si si-a consolidat pozitia de lider, avand 50 de puncte in clasament, cu 9 mai mult decat ocupanta locului secund, Trakai.