Comisia de Apel a RFEF a mentinut suspendarea de cinci meciuri a lui Cristiano Ronaldo! Reactia vehementa a lui CR7

Comisia de Apel a federaţiei spaniole (RFEF) și-a dat acordul in legatura cu suspendarea de cinci meciuri a lui Cristiano Ronaldo, decisa dupa prima mansa a Supercupei Spaniei, informeaza cotidianul As.

Dupa returul din Supercupa Spaniei, Ronaldo va mai rata si meciurile cu Deportivo, Valencia, Levante si Real Sociedad.

Portughezul a reactionat dur dupa aceasta decizie, pe o retea de socializare, consideransu-se persecutat.

Mi-e imposibil sa fiu imun in aceasta situatie. 5 jocuri! Mi se pare exagerat si ridicol. Se numeste persecutie! Le multumesc colegilor si fanilor pentru sustinere„, a scris Cristiano Ronaldo pe pagina sa de Instagram.

La partida din turul Supercupei, Ronaldo a intrat pe teren in minutul 58, la scorul de 1-0, pentru Real Madrid, in locul lui Benzema. El a marcat golul de 2-1, in minutul 80, dupa care si-a scos tricoul, primind un cartonas galben pentru gestul sau. Portughezul a incasat al doilea galben in minutul 82, cand arbitrul a considerat ca a simulat o cadere in careu. Nervos ca a fost eliminat, Ronaldo l-a impins, nu foarte tare, pe centralul aflat cu spatele la el.