Mihai Pintilii, dupa eliminarea din meciul cu Sporting: „Sper sa se repete istoria cu Ajax si sa ne calificam”

Mihai Pintilii a primit al doilea cartonas galben in minutul 80 al meciului dintre FCSB si Sporting Lisabona si si-a lasat echipa in 10 oameni, dar elevii lui Nicolae Dica au reusit sa tina de rezultat si sa incheie la egalitate, scor 0-0, in Portugalia.

Fotbalistul s-a declarat increzator in coechipierii sai si isi doreste ca acestia sa repete istoria din dubla cu Ajax si sa se califice in grupele Ligii Campionilor.

„Pot sa zic ca am jucat o repriza, mai avem o repriza la Bucuresti, unde sper sa dam totul, iar baietii, fara mine, sa se califice. Sper sa se repete istoria cu Ajax si sa ne calificam. Nimeni nu ne-a dat sanse, nici acum nu ne da nimeni, dar sper sa demonstram ca suntem o echipa buna.

Se pare ca in meciurile importante ne concentram mai bine, e pacat de ocaziile pe care le-am avut, dar e bine si 0-0. Sper sa dam gol in retur. Ne-am pus cu totii mainile in cap la ocaziile avute. Avem nevoie de suportul publicului si sper ca la ora meciului sa avem un stadion plin alaturi de noi” , a declarat Mihai Pintilii, potrivit Dolce Sport.