FRF a stabilit seriile la Liga a III-a! Cu cine vor juca Petrolul, Otelul si Farul

Federatia Romana de Fotbal a stabilit, marti, componenta celor cinci serii de Liga a III-a.

Farul Constanta, echipa lui Petre Grigoras, a picat in serie cu satelitul lui Gheorghe Hagi, dar si cu Petrolul Ploiesti, in timp ce Otelul Galati se va lupta cu AFC Harman, echipa care a ratat la mustata promovarea in esalonul secund.

Nou-promovata bucuresteana Progresul Spartac se va duela cu satelistul FCSB-ului in seria a II-a, dar si cu cel al Voluntariului, iar fanii se vor intrece in scandari cu cei ai Farului.

SERIA I
CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
ACS Sănătatea Darabani (BT)
CSM Roman (NT)
CSM Paşcani (IS)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
CS Aerostar Bacău (BC)
ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
AFC Hărman (BV)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)
ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
CSM Focşani 2007 (VN)
CS Avântul Valea Mărului (GL)
CS Sporting Lieşti (GL)
AFC Metalosport Galaţi (GL)
ACS Suporter Club Oțelul Galaţi (GL)

SERIA A II-A
AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
AFC Metalul Buzău (BZ)
ACS Sportul Chiscani (BR)
ACS Victoria Traian (BR)
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
SC FCSB 2 (B)
AFC Progresul 1944 Spartac (B)
SC FC Voluntari 2 (IF)
AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
ACS Înainte Modelu (CL)
ACSM Olteniţa (CL)
AS FC Agricola Borcea (CL)
FC Viitorul 2 (CT)
CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ASSCS Farul Constanţa (CT)

SERIA A III-A
CS Atletic Bradu (AG)
CS Mioveni 2 (AG)
AS FC Aninoasa (DB)
CSM Flacăra Moreni (DB)
ACS Urban Titu (DB)
AFC Astra 2 (PH)
ACS Petrolul 52 (PH)
SC Popeşti-Leordeni (IF)
ACS Viitorul Domneşti (IF)
CS Concordia Chiajna 2 (IF)
CS Tunari (IF)
AS FC Milcov (OT)
AFCM Alexandria (TR)
CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
AFC Voinţa Saelele (TR)

SERIA A IV-A
CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
CS Naţional Sebiş (AR)
CS Şoimii Lipova (AR)
CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM)
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
ACS Ghiroda (TM)
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara (TM)
CNS Cetate Deva (HD)
FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CSM Şcolar Reşiţa (CS)
CS Internaţional Băleşti (GJ)
ACS Şirineasa (VL)
CS U Craiova 2 (DJ)
ACSO Filiaşi (DJ)

SERIA A V-A
AFC Unirea Tăşnad (SM)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)
FC Unirea Dej (CJ)
AS FC Universitatea Cluj (CJ)
CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)
CSM Avântul Reghin (MS)
CS Iernut (MS)
ACS Industria Galda (AB)
CF Metalurgistul 1939 Cugir (AB)
ACS Performanţa Ighiu (AB)
CS Gaz Metan Mediaş 2 (SB)
FC Avrig (SB)
AFC Hermannstadt 2 (SB)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj482421
2U Craiova 1948452421
3FCSB452419
4Astra Giurgiu362411
5Sepsi Sfantu Gheorghe36248
6FC Botosani3524-1
7FC Viitorul3424-2
8Poli Iasi3424-7
9AFC Hermannstadt2924-4
10Gaz Metan Medias2924-7
11Dinamo Bucuresti2824-9
12Dunarea Calarasi2224-9
13Concordia Chiajna1824-23
14FC Voluntari1724-18