Stefan Radu a cucerit Supercupa Italiei cu Lazio! VIDEO

Lazio a disputat duminica, pe Stadionul Olimpic din Roma, meciul impotriva formatiei Juventus Torino, ce avea sa decida castigatoarea Supercupei Italiei.

Scorul a fost deschis in minutul 32, dupa ce Ciro Immobile a transformat un penalty, iar la 10 minute dupa startul reprizei secunde acelasi jucator a majorat diferenta pentru Lazio.

In minutul 85, Dybala a inscris pentru Juventus dintr-o lovitura libera, iar in primul minut de prelungiri a reusit dubla, restabilind astfel, egalitatea la Roma.

Dupa doar doua minute, in minutul 90+3, Lukaku a pasat decisiv pentru Murgia, care a dus scorul la 3-2 si a adus Supercupa Italiei in tabara lazialilor.

50.000 de spectatori au fost martorii acestei finale, in care romanul Stefan Radu a fost integralist.

Cei doi antrenori au trimis in teren urmatoarele formule:

Juventus: Buffon — Barzagli, Benatia (De Sciglio, 56), Chiellini, Sandro — Khedira, Pjanic — Cuadrado (Douglas Costa, 57), Dybala, Mandzukic (Bernardeschi, 73) — Higuain. Antrenor: Massimiliano Allegri.

Lazio: Strakosha — Wallace, De Vrij, Ștefan Radu — Basta (Marusic, 74), Parolo, Leiva (Murgia, 80), Alberto, Lulic (J. Lukaku, 74) — Milinkovic-Savic, Immobile. Antrenor: Simone Inzaghi.