Debut fericit pentru Neymar la PSG! Gol si pasa de gol la primul meci in Ligue 1! VIDEO

Paris Saint Germain a disputat duminica, in deplasare, partida din cadrul etapei a doua in Ligue 1, impotriva formatiei Guingamp, prilej cu care Neymar a debutat in tricoul echipei pariziene.

Scorul a fost deschis in minutul 52, printr-un autogol al lui Ikoko, iar 10 minute mai tarziu, Neymar i-a pasat decisiv lui Cavani, care a majorat diferenta pe tabela.

In minutul 82, rolurile s-au schimbat si Cavani i-a oferit un assist lui Neymar, care a reusit sa introduca mingea in poarta la debutul sau in tricoul francezilor, ducand scorul la 3-0 si stabilind si rezultatul acestei partide.

Astfel, PSG a obtinut cele trei puncte si se afla pe locul 2 in clasament, dupa doar doua etape, la egalitate de puncte cu Lyon, Monaco, Marseille si Saint Etienne.

Mai jos puteti urmari golul lui Neymar la debutul in Franta.

Mai jos puteti urmari rezumatul partidei.