FCSB, fara Teixeira si Budescu la Lisabona, in mansa tur din play-off UCL!

Dupa ce a iesit accidentat in minutul 10 al meciului cu Astra, scor 1-1, Filipe Teixeira a primit o veste proasta. Portughezul s-a ales cu o entorsa la glezna dupa doar 3 minute jucate impotriva fostei sale echipe. Acesta a calcat stramb si a cerut imediat interventia doctorilor. El a mai stat apoi cateva minute pe teren, inainte de a fi schimbat.

Mijlocasul de 36 de ani a efectuat astazi un control amanuntit, iar verdictul medicilor este unul dur: nu va putea juca marti, contra celor de la Sporting Lisabona, in mansa tur a play-off-ului Champions League.

Astfel, Dica va avea mari batai de cap, avand in vedere ca pentru meciul de pe Jose Alvalade nu va putea conta nici pe Constantin Budescu, care inca nu s-a refacut dupa accidentarea din meciul tur cu Viktoria Plzen, in turul trei al aceleiasi competitii.

Teieira a jucat 6 meciuri pentru FCSB in acest sezon, marcand doua goluri si oferind doua pase de gol.