Simona Halep, dupa victoria in fata Carolinei Garcia: „Nu e o adversara usoara”

Simona Halep a disputat sambata, meciul din sferturile de finala ale turneului Rogers Cup de la Toronto, impotriva sportivei Caroline Garcia, pe care a invins-o in minimum de seturi.

Romanca s-a impus cu scorul de 6-4, 6-2, dupa o ora si 12 minute de joc si s-a declarat incantata de aceasta victorie, avand in vedere conditiile in care a fost nevoita sa joace, si anume asteptarea obositoare dupa ce meciul a fost amanat.

„A fost dificil pentru mine ieri sa astept 7 ore. Am fost putin obosita, dar m-am pregatit bine mental. Caroline nu e o adversara usoara, dar sunt foarte fericita ca am invins. Le multumesc fanilor care m-au sustinut”, a declarat Simona Halep, potrivit Digi Sport.

In semifinale, Halep o va intalni pe Elina Svitolina, sambata spre duminica, nu mai devreme de ora 1:00.