FINAL / FCSB – Astra Giurgiu 1-1! A treia remiza pe teren propriu pentru trupa lui Nicolae Dica

FCSB a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat sambata, impotriva fostei campioane Astra Giurgiu, pe Arena Nationala. Moise a inscris golul astralilor in minutul 7, iar Gnohere a restabilit egalitatea pe tabela in minutul 64.

Astfel, FCSB obtine al treilea egal consecutiv de pe teren propriu, cu acelasi scor, 1-1, precum in meciurile cu CS U Craiova si CSM Poli Iasi.

FCSB va disputa duminica, pe Arena Nationala, meciul impotriva fostei campioane Astra Giurgiu, in cadrul etapei cu numarul 6 a Ligii I. Partida se va desfasura incepand cu ora 21:00 si va fi transmisa in direct de Digi Sport, Dolce Sport si in format LIVE TEXT pe www.SPTFM.ro.

Intalnirea va fi condusa la centru de catre Adrian Viorel Cojocaru (Galati), iar asistenti vor fi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava) si Vladimir Urzica (Piatra Neamt). Arbitru de rezerva va fi Horia Mladinovici (Bucuresti), iar observator a fost desemnat Costin Ioan Toma (Piatra Neamt).

FCSB: Niță – R. Benzar, Nedelcu, Bălașa, Pleașcă – Ov. Popescu, V. Achim – Teixeira, D. Man, De Amorim – Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Larie, Filip, Tănase, Golofca, D. Benzar, Grecu
Antrenor: Nicolae Dica

Astra: Ivanov – Belu, Bejan, Polczak, Stan – Dandea, Mrzljak – V. Gheorghe, Ioniță, Moise – Betrand
Rezerve: Lazar, Vinicius, Nicoară, Radunovici, Erico, Pițian, Balaure
Antrenor: Edi Iordanescu