EXCLUSIV / Alin Panzaru, dupa remiza cu nou-promovata Miroslava: „Am plimbat punctele timp de 90 de minute, cand la ei, cand la noi”

Alin Panzaru, antrenorul formatiei Dacia Unirea Braila, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre jocul de vineri, incheiat la egalitate, scor 4-4, contra nou-promovatei Stiinta Miroslava, marturisind ca meciul a fost unul spectaculos, dar ambele echipe au fost nemultumite de arbitraj.

„Am plimbat punctele timp de 90 de minute, cand la ei, cand la noi. A fost un joc frumos pentru cei din exterior. Avem multe schimbari la nivelul lotului, dar baietii au incercat. Au jucat pe o caldura insuportabila.

Am jucat un meci frumos, dar ambele parti am fost nemultumite de brigada de arbitri.

Noi speram sa mai aducem jucatori experimentati, dar din pacate situatia financiara nu ne-a permis. Discutii sunt, dar mi-e greu sa cred ca pana pe 5 septembrie vom materializa ceva. Incercam sa inchegam un lot competitiv pentru ceea ce urmeaza, pentru ca urmeaza etape grele, a declarat Alin Panzaru, in cadrul emisiunii „Fotbal la matineu”.