Nicolae Dica, suparat dupa remiza cu CSM Poli Iasi: „Marcam foarte putin din cate ocazii avem, iar asta trebuie sa ne dea de gandit”

FCSB a remizat miercuri, scor 1-1, cu CSM Poli Iasi, in cadrul etapei cu numarul 5 a Ligii I, dupa ce a fost condusa inca din minutul 8 al acestei partide. Gnohere a egalat in repriza secunda, dar ros-albastrii nu au reusit sa intoarca rezultatul precum in meciul cu Concordia Chiajna.

Nicolae Dica, tehnicianul FCSB-ului, s-a declarat nemultumit de rezultat si a recunoscut ca faptul ca elevii sai nu reusesc sa inscrie reprezinta o reala problema.

„Sunt suparat, pentru ca nu am reusit sa castigam acest meci. Am avut foarte multe ocazii, dar n-am marcat. Am inceput jocul foarte prost, apoi ne-am revenit, am egalat repede, dar, din pacate, n-am dat si al doilea gol. Marcam foarte putin din cate ocazii avem, iar asta trebuie sa ne dea de gandit.

Jucatorii trebuie sa inteleaga ca sunt 11 titulari, avem un lot de 25, asa ca cei mai buni vor juca. Au venit acum doi jucatori importanti din campionatul nostru, iar acum, prin venirea lor la Steaua, sper sa ne ajute sa ne indeplinim obiectivele. M-am gandit sa schimb si sistemul, in 3-4-3, odata cu venirea lor, dar vom vedea. Sper sa reusesc sa gasesc echipa cea mai buna. Nedelcu poate juca chiar si fundas central, il cunosc foarte bine” , a declarat Nicolae Dica pentru Dolce Sport.