PSG, victorie in prima etapa in fata unei nou-promovate. Neymar s-a bucurat din tribuna! FOTO

Paris Saint-Germain a disputat sambata, primul meci al noului sezon din Ligue 1, impotriva nou-promovatei Amiens.

In prima repriza, parizienii s-au chinuit sa marcheze, dar golul a venit in cele din urma in minutul 42, din pasa lui Dani Alves, pentru Cavani, care a dus-o pe PSG in avantaj la vestiare.

In partea secunda a jocului, Pastore a majorat diferenta in minutul 80, din pasa lui Cavani, si a stabilit scorul acestei partide, 2-0 pentru PSG.

Neymar, noul transfer al parizienilor, a urmarit din tribune meciul si s-a bucurat pentru victoria noilor coechipieri. Inainte de partida, brazilianul a fost prezentat oficial in fata fanilor, care l-au primit cum se cuvine pe Stadionul Parc des Princes.