Infrangere la scor pentru trupa lui Mircea Rednic in campionatul Belgiei

Mouscron, echipa antrenata de catre romanul Mircea Rednic, a disputat sambata, pe teren propriu, meciul din cadrul etapei a doua a primei ligi belgiene, impotriva formatiei Charleroi.

Partida a avut un final nefericit pentru tehnicianul roman. Echipa din subordine a fost condusa la pauza cu scorul de 3-1, iar fluierul de final a surprins pe tabela scorul de 5-2 pentru oaspeti.

Mouscron a punctat prin Bolingi din penalty in prelungirile primei reprize, si Govea in minutul 63. Pentru Charleroi au inscris Godeau (autogol in minutul 3), Lukebakio ’30 si ’53, Pollet ’43 din penalty si Dessoleil ’60.

Trupa lui Rednic ramane cu cele trei puncte obtinute in prima etapa, dar coboara pe locul sase in clasamentul acestei competitii.