Echipajul feminin 8+1 al Romaniei intra in finala de duminica

In prima zi de competiție din cadrul Campionatului Mondial de canotaj pentru juniori de la Trakai (Lituania), un echipaj al Romaniei a ajuns direct in finala, iar alte patru echipe s-au calificat pentru semifinale.
Echipajul feminin 8+1 (Elena Danuț, Elena Cosmina Ciritel, Monica Georgiana Andron, Ioana Madalina Morosan, Andreea Popa, Raluca Georgiana Dinulescu, Maria Magdalena Rusu, Vasilica Alexandra Rusu, Victoria stefania Petreanu) a ocupat primul loc in seria de calificari si va evolua in finala de duminica.

In semifinalele ce vor avea loc sambata s-au calificat echipajele feminine de patru rame fara carmaci (Ioana Acsinte, Elena Catalina Onciu, Geanina Dumitrița Juncanariu, Alina Maria Balețchi), dublu rame (Adriana Ailincai, Maria Tivodariu) si patru vasle (Larisa Elena Rosu, Andreea Grapinoiu, Simona Geanina Radis, Tabita Maftei), cat si echipajul masculin de patru rame (Dumitru Alexandru Ciobica, Nicu Iulian Chelaru, Cristian Ionut Cojocaru, Ciprian Huc).

Echipajul masculin de 8+1 (Dumitru-Valentin Bucur, Dorin Simion, Andrei Lungu, Alexandru-Laurențiu Danciu, stefan-Robert Nița, Andrei-Sebastian Cornea, Georgel-Bogdan Vlad, Marian Cireasa, Andrei-Valentin Malis) a ocupat locul al treilea si va evolua vineri in recalificari.

De asemenea, la dublu rame masculin, echipajul format din stefan-Constantin Berariu si Florin-Sorin Lehaci a ocupat locul al doilea si va participa la recalificarile de vineri.

Echipajele masculine dublu rame si 8+1 vor evolua vineri si vor concura de la ora 10:15, respectiv ora 13:18, ora Romaniei.

Etichetat cu: , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Canotaj

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj19712
2FC Botosani1678
3CS U Craiova1576
4FCSB1574
5Dinamo Bucuresti1274
6Astra Giurgiu1273
7ACS Poli Timisoara107-1
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari87-2
10OSK Sf Gheorghe67-7
11FC Viitorul57-3
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna27-5
14Juventus Bucuresti27-7