Devis Mangia: „Nu am ce sa le reprosez baietilor, nu e usor pe un astfel de stadion”. Ce a spus tehnicianul despre ratarea lui Mitrita

La prima participare in cupele europene, dupa 17 ani, Craiova a fost eliminata in turul 3 preliminar de AC Milan, la primul duel din istorie. Ca si in turul de la Severin, Mitrita a ratat din pozitie de unu la unu cu Donnarumma, in finalul primei reprize.

Nu este usor sa vii sa joci pe un astfel de stadion. Noi ne-am facut jocul, pacat ca am primit doua goluri dupa faze fixe. Am avut ocazii. Nu este usor sa joci in astfel de conditii. Nu am ce sa le reprosez baietilor„, a spus Mangia pentru Mediaset Premium.

Mangia a vorbit si despre Mitrita, care a ratat ocazie carierei, in prima repriza. „Donnarumma s-a descurcat foarte bine in ambele meciuri. Imi pare rau pentru Mitrita. Bineinteles ca dupa acea ratare si-a pierdut increderea si doar la asta s-a gandit tot restul meciului.

In meciul tur a incercat sa traga pe sub Donnarumma, dar acesta a aparat. In această seara a sutat puternic si a vrut sa rupa plasa, dar Donnarumma s-a opus si de aceasta data„, a afirmat el.

CS U Craiova a fost invinsa, pe „San Siro”, de catre AC Milan, cu scorul de 2-0. Oltenii au avut o prestatie onorabila, dar diferenta de valoare dintre cele doua echipe a fost vizibila. Pentru AC Milan, au inscris Bonaventura (9′) si Cutrone (52′). Italienii s-au impus si in tur, la Severin, cu 1-0.