S-au stabilit meciurile din primul tur al Cupei Romaniei, editia 2017-2018

Federatia Romana de Fotbal a stabilit, in cele din urma, astazi, 3 august, mult asteptatul program al primului tur al Cupei Romaniei, editia 2017-2018, faza nationala. Prima runda a Cupei se va desfasura miercuri, 9 august, de la ora 17:30. iar, conform programului, in aceasta etapa intra in competitie cele 42 de castigatoare ale fazei judetene ale Cupei Romaniei si 10 echipe care au evoluat in editia precedenta a Ligii 3.

Doua dintre cele mai puternice echipe care vor participa in aceasta faza sunt Petrolul si „U” Cluj, aka Alb-Negru al Studentilor Clujeni. Ploiestenii vor intalni castigatoarea Cupei Romaniei, faza pe Bucuresti, pe Regal Sport Club Ferdinand I, clubul de unde CSA Steaua a cumparat o multime de jucatori pentru a-si face echipa. „U” Cluj intalneste castigatoarea fazei judetene a Bistritei-Nasaud, Vointa Cetate.

Programul meciurilor din turul I al fazei nationale a Cupei Romaniei:

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Bucovina Radauti (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT) – AS Viitorul Curita (BC)
AS Unirea Mircesti (IS) – CSM Pascani (IS)
FC 2007 Girceni (VS) – Sportul Chiscani (BR)
ACS Vointa Cetate (BN) – ACSF Alb-Negru al Studentilor Clujeni Cluj-Napoca (CJ)
Progresul Somcuta Mare (MM) – CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafarul Decebal (SM) – CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
ACS Surianu 1945 Sebes (AB) – Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CS Juvenes Targu Mures (MS) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Papauti (CV) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Seica Mare (SB) – ASF Zarnesti (BV)
AS Vointa Biled (TM) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Soimii Lipova (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
FC Vointa Lupac (CS) – CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Danceu (MH) – Stiinta Turceni (GJ)
CS Dunarea Calafat (DJ) – AS Milcov (OT)
CS Posada Perisani (VL) – ACS Sirineasa (VL)
AS Colibasi (AG) – ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Cornesti (DB) – FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) – AS Mihai Bravu (GR)
Baraganul Ciulnita (IL) – FC Agricola Borcea (CL)
AFC Regal Sport Club Ferdinand I (B) – ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) – ACS inainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) – CSM Focsani 2007 (VN)
Viitorul Fantanele (CT) – ACS Pescarusul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzau (BZ) – AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)

in caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se disputa prelungiri si, daca egalitatea persista, se executa lovituri de departajare.

Faza a II-a a Cupei Romaniei, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante in editia precedent a Ligii 3, este programata sa aiba loc miercuri, 23 august 2017, ora 17:30. in total vor fi 29 de meciuri.

Din faza a III-a intra in competitie si doua echipe din Liga 2, respectiv cele 29 de calificate din faza a II-a si ultimele cinci din Liga 3. Cele 18 meciuri vor avea loc pe 13 septembrie.

Datele de disputare ale celorlalte runde ale editiei 2017-2018 a Cupei Romaniei, faza nationala:

Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
saisprezecimi de finala: 25 octombrie 2017
Optimi de finala: 29 noiembrie 2017
Sferturi de finala: 28 februarie 2018
Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
Semifinale (retur): 9 mai 2018
Finala: 27 mai 2018

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2FCSB291414
3CS U Craiova291411
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8ACS Poli Timisoara1814-5
9Concordia Chiajna17140
10FC Voluntari1614-3
11CSM Poli Iasi1514-6
12OSK Sf Gheorghe1114-14
13Gaz Metan Medias914-18
14Juventus Bucuresti414-19