FINAL / Athletic Bilbao – Dinamo Bucuresti 3-0. „Cainii” ies din Europa cu coada-ntre picioare!

Athletic Bilbao a invins-o categoric pe Dinamo, scor 3-0, intr-un meci controlat de basci de la inceput si pana la sfarsit.

Raul Garcia a deschis scorul in minutul 24, dupa o reluare a lui De Marcos. La doar cinci minute distanta, acelasi Raul Garcia a majorat scorul, cu un sut superb. Veteranul Aduriz (36 de ani) a marcat golul trei al bascilor, in minutul 86, ca urmare a unui contraatac devastator. In tur, pe Arena Nationala, scorul a fost 1-1.

ECHIPELE DE START:

Athletic Bilbao: Herrerin – De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Vesga, Benat – Susaeta,  Raul Garcia, Munian – Aduriz
Rezerve: Arrizabalaga – Bóveda, San José, Iñaki Williams, Lekue, Merino, Aketxe
Antrenor: Jose Angel Ziganda

Dinamo: Penedo – Romera, Katiskas, Nedelcearu, St. Filip – Nascimento, Mahlangu – Hanca, Rivaldinho, Salomao – Nemec
Rezerve: Brănescu – Buzuladzici, Albin, Anton, Costache, Marici, Bumba
Antrenor: Cosmin Contra

Etichetat cu: , , , , , , , ,