Cati spectatori au fost la meciul dintre Dinamo si FC Botosani si ce cifta au anuntat Administratorii Arenei Nationale!

Dinamo revine joi seara dupa o pauza de 5 ani in cupele europene, dar fanii nu s-au inghesuit la meciul cu FC Botosani, primul de „acasa” in noul sezon.

Chiar daca cei din conducerea asteptau in jur de 10.000 de fani la partida din etapa a 2-a a Ligii I, pe Arena Nationala au fost prezenti 7.134 de fani, dupa cum a a anuntat si pagina oficiala de Facebook a „cainilor”.

Insa, administratorii stadionului au precizat ca in tribune au fost doar 5.142 de platitori!

Chiar si surse din Jandarmeria Bucuresti au precizat pentru GSP aceasi cifra, 5.142, inregistrata in punctul de comanda a stadionului.

Partida s-a terminat cu victoria echipei din Botosani, scor 1-0, unicul gol al meciului fiind marcatd e Golofca, in minutul 69.

Joi, tot pe Arena Nationala, Dinamo va juca cu Athletic Bilbao, in mansa tur a turului 3 preliminar din Europa League, de la ora 20:30.