Trofeele raman la Bucuresti! Irina Begu si Raluca Olaru au cucerit proba de dublu de la BRD Bucharest Open, dupa ce Begu a devenit campioana si la simplu

UPDATE 21:15 / Irina Begu si Raluca Olaru s-au impus in doua seturi identice, cu scorul de 6-3, 6-3, in finala probei de dublu a turneului de la Bucuresti, invingand perechea Piter/Zanevska (Polonia/Belgia). Astfel, Begu devine dubla campioana la Bucuresti.

UPDATE 20:30 / Romancele au castigat primul set, cu scorul de 6-3, si Irina Begu este foarte aproape de a castiga al doilea trofeu in aceeasi zi, de aceasta data alaturi de Raluca Olaru.

UPDATE 19:56 / A inceput finala probei de dublu dintre Irina Begu/Raluca Olaru si Piter/Zanevska (Polonia/Belgia).

UPDATE / Irina Begu castiga si setul secund si pastreaza trofeul la Bucuresti! Romanca a invins cu scorul de 6-3, 7-5, dupa o ora si 38 de minute de joc, fara sa piarda vreun set in cadrul acestei competitii.

UPDATE 18:00 / Irina Begu o invinge pe adversara sa din Germania, in primul set, cu scorul de 6-3 si este la un pas de castigarea trofeului de la Bucharest Open.

UPDATE 17:00 / Jucatoarele de tenis Irina Begu si Julia Goerges au iesit la incalzire.

Irina Begu va disputa duminica, meciul din ultimul act al turneului BRD Buchares Open, impotriva nemtoaicei Julia Goerges (28 de ani, 45 WTA), nu mai devreme de ora 17:00.

Romanca (58 WTA) s-a calificat in aceasta faza competitionala dupa ce a obtinut o victorie uriasa in fata sportivei spaniole Carla Suarez Navarro, cu scorul de 7-5, 7-5, intr-o partida care a durat doua ore si noua minute.

De cealalta parte, jucatoarea din Germania a invins-o pe romanca Ana Bogdan, cu scorul de 6-3, 2-6, 4-6 si va lupta in finala impotriva Irinei Begu.

Tot sambata, nu mai devreme de ora 18:30, Irina Begu va juca finala si in cadrul probei de dublu, alaturi de Raluca Olaru. Romancele vor infrunta perechea Piter/Zanevska (Polonia/Belgia) in ultimul act al competitiei din Capitala.