Nicolae Dica, dupa primul meci oficial ca antrenor la FCSB: „Pentru mine este bine ca exista concurenta pe posturi”

FCSB a invins-o la limita pe FC Voluntari, in prelungirile partidei, dupa ce Dennis Man a dus scorul la 2-1. Nicolae Dica, tehnicianul ros-albastrilor, a vorbit despre acest meci, declarandu-se multumit de elevii sai si laudandu-l pe fotbalistul in varsta de doar 18 ani.

„Am reusit sa debutez cu o victorie, chiar daca aceasta a venit in minutul 90+3. Cred ca ne-am creat 6-7 ocazii clare de a marca. Voluntari a avut doua suturi pe poarta in aceasta seara. Echipa si-a facut treaba, apararea a mers bine. Larie ar fi trebuit sa stranga mai repede la Balan.

Dennis Man e un copil de mare talent, iar noi ii dam incredere in continuare. Este un marcator. De cand a venit la Steaua a avut evolutii bune. Ma bucur ca a marcat, venea dupa doua ocazii mari. Daca va juca la fel, poate evolua si in cupele europene. Important e sa dea randament. Imi doream ca Alibec sa joace si el 45 de minute. E capitanul echipei, aveam nevoie de el. Pentru mine este bine ca exista concurenta pe posturi. Sper sa fiu inspirat si sa aleg cea mai buna formatie”, a spus Nicolae Dica la Dolce Sport.