Alexandra Dulgheru a acces in ultimul tur al calificarilor la Bucharest Open, dupa ce a revenit fantastic in setul decisiv

Alexandra Dulgheru a disputat luni, penultimul act al calificarilor la Buchares Open, impotriva italiencei Jasmine Paolini, dupa ce meciul a fost intrerupt duminica din cauza ploii.

Romanca a invins cu scorul de 6-3, 4-6, 6-4, dupa doua ore si 18 minute de joc, reusind sa revina in setul decisiv de la scorul de 0-4.

Pentru aceasta calificare, Dulgheru va fi recompensata cu 14 puncte WTA si un cec in valoare de 1.0005 de dolari, iar in runda urmatoare se va duela cu sportiva Daniela Seguel (Chile), care a trecut de Catalina Pella (Argentina), cu scorul de 6-1, 3-6, 6-3. Partida se va juca luni, nu mai devreme de ora 14:30.