Sase jucatoare din Romania, in calificarile BRD Bucharest Open 2017. Alexandra Cadantu a castigat primul duel romanesc

Editia 2017 a turneului de tenis BRD Bucharest Open, gazduit de Arenele BNR din Capitala, incepe sambata, 15 iulie. Alexandra Cadantu, favorita 4 din calificari, a castigat un meci suta la suta romanesc, dupa ce Georgia Craciun a bifat o prima victorie romaneasca inca de dimineata.

Dupa partida castigata de Craciun, a venit randul unui duel suta la suta romanesc, intre Alexandra Cadantu si Nicoleta Dascalu (332 in lume).

Sportiva care a bifat in trecut si top 100 WTA, aflata in prezent pe 172 in lume, Cadantu, a castigat cu 6-4, 7-5, dupa fix 2 ore de joc.

Cadantu va da piept in turul II de calificari cu invingatoarea din partida Lukas (Croatia) – Wallace (Marea Britanie).

Tot sambata vor mai juca la Arenele BNR si Cristina Dinu, Mihaela Marculescu si Alexandra Dulgheru.

PROGRAM

TEREN CENTRAL, ora 10:00 am
[WC] G. Craciun (ROU) vs H. Tan (FRA)
[4] A. Cadantu (ROU) vs N. Dascalu (ROU)
[WC] M. Marculescu (ROU) vs A. Fomina (UKR)

Nu înainte de 6:00 pm
G. Dabrowski (CAN) vs A. Dulgheru (ROU)

TEREN SEMICENTRAL, ora 10:00 am
[WC] P. Udvardy (HUN) vs [6] L. Kerkhove (NED)
[3] A. Rus (NED) vs K. Kanepi (EST)
[1] J. Paolini (ITA) vs [WC] C. Argyelan (HUN)
C. Dinu (ROU) vs [7] F. Stollar (HUN)

TEREN 4, ora 10:00 am
J. Moore (AUS) vs [5] D. Seguel (CHI)
T. Lukas (CRO) vs I. Wallace (AUS)
V. Wongteanchai (THA) vs [8] K. Piter (POL)
[2] J. Fett (CRO) vs S. Karatantcheva (BUL)

TEREN 6, ora 10:00 am
T. Mrdeza (CRO) vs C. Pella (ARG)
S. Shapatava (GEO) vs J. Jaksic (SRB)
A. Pivovarova (RUS) vs M. Frech (POL)
M. di Giuseppe (ITA) vs A. Kalinina (UKR).

Etichetat cu: , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB622
2Dinamo Bucuresti313
3FC Viitorul313
4CS U Craiova312
5Astra Giurgiu311
6OSK Sf Gheorghe320
7ACS Poli Timisoara320
8CFR Cluj110
9FC Botosani110
10FC Voluntari01-1
11Concordia Chiajna01-1
12CSM Poli Iasi01-2
13Gaz Metan Medias01-3
14Juventus Bucuresti02-4