Debut cu infrangere pentru Sumudica pe banca lui Kayserispor

Kayserispor, formaţie antrenata de romanul Marius Sumudica, a pierdut, joi, scor 1-2, meciul amical jucat impotriva echipei Konyaspor, la care a jucat si romanul Ioan Hora.

Fernando Boldrin, fostul jucator al celor de la FCSB, a marcat singurul gol al formatiei lui Sumudica, in minutul 85. Sumudica i-a trimis in teren si pe Cristian Sapunaru si Silviu Lung jr, care au jucat din primul minut.

Ioan Hora, fost golgheter in Liga 1, a inscris si el pentru Konyaspor, in minutul 67.

La Konyaspor a jucat, din minutul 73, si Wilfried Moke, care s-a desparţit de FCSB in aceasta vara si a ajuns in Turcia de cateva zile.

In nou sezon din Turcia, echipa lui Marius Sumudica va debuta pe terenul lui Galatasaray.