Prima victorie pentru trupa lui Dan Alexa in cantonamentul din Serbia

Concordia Chiajna a disputat marti, cel de-al treilea meci al cantonamentului din Serbia, impotriva formatiei FK Kajetina, pe care „Vulturii” au invins-o categoric.

Scorul a fost deschis de catre Ciobanu, in minutul 16, reusita cu care a stabilit si rezultatul primei reprize.
in partea secunda a jocului, ilfovenii s-au distrat cu sarbii si au mai marcat inca cinci goluri. Raducanu a inscris in minutul 56, iar dupa patru minute, Munteanu a dus scorul de 3-0.

Raul Costin a punctat si el in minutul 69, oferind cea mai spectaculoasa faza a acestei partide, dupa ce l-a invins pe portarul advers cu o bolta din jumatatea proprie. Albu a reusit si el sa inscrie la scurt timp, iar sarbii au redus din diferenta dupa ce au transformat un penalty in minutul 80.

Cu doua minute inainte de finalul acestei partide, Raducanu a reusit dubla si a inchis jocul la scorul de 6-1 pentru Concordia Chiajna.