FC Viitorul a fost invinsa in al cincilea amical din Slovenia

FC Viitorul a disputat miercuri, al cincilea meci amical din cadrul stagiului de pregatire pe care constantenii il sustin in Slovenia. Echipa lui Gheorghe Hagi a fost invinsa de CSKA Moscova, cu scorul de 4-2.

Scorul a fost deschis de catre Aurelian Chitu, in minutul 13, iar rusii au punctat in minutul 43, prin Vitinho, care a stabilit si rezultatul primei reprize, 1-1.

In partea secunda a jocului, Vina a dus-o pe Viitorul in avantaj in minutul 56, dar Natkho a restabilit egalitatea in minuul 79. Un minut mai tarziu, Golovin a punctat si a dus formatia rusa in avantaj pe tabela. In minutul 81, Vitinho a reusit dubla si a stabilit scorul acestei partide amicale, 4-2, pentru CSKA.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi (46 Tordai) – Boli (76 Ghiță), Țîru (62 Hodorogea), M. Constantin (46 Benzar), Ganea (62 Rădoi) – D. Lopez (72 Dumitraș), Nedelcu (46 Mladen), Casap (46 Dumitrescu; 72 Purece) – Chițu (46 Vînă), Țucudean (62 Morar), Herea (46 Cicâldău; 76 Mățan).

CSKA Moscova (antrenor Viktor Goncharenko): Pomazun – V. Berezutskiy, Vasin, A. Berezutskiy – Fernandes, Natkho, Vernblum, Golovin, Schennikov – Vitinho, Chalov. Au mai jucat: Ovcinnikovs – Makarov, Milanov, Kuchaev, Chernov, Gorduschenko, Nababkin, Zhamaletdinov, Hosonov, Aaron, Kyrnats, Dzagoev.