REZULTATE / Liga Europa, mansa retur din turul I preliminar. Zira FK, adversara Astrei Giurgiu in al doilea tur preliminar

Marti si joi s-au disputat partidele din mansa retur a primului tur preliminar din Liga Europa, numai putin de 50 de dueluri. La capatul acestor rezultate s-a stabilit ca echipa azera Zira FK sa fie adversara Astrei Giurgiu in al doilea tur preliminar, dupa ce a invins in deplasare formatia luxemburgheza FC Differdange 03 cu scorul de 2-1.

Pentru Zira, care se impusese si in prima mansa, cu 2-0, au marcat David Manga (64) si Richard Gadze (68), dupa ce gazdele deschisesera scorul prin David Vandenbroeck (10).

Romanul Gabi Matei a fost integralist la Zira FK.

Primul meci dintre Zira FK si Astra va avea loc la Baku, pe 13 iulie, iar mansa secunda se va juca in Romania, pe 20 iulie.

REZULTATE

MARTI
FINAL / Balzan – Videoton (0-2) 3-3
FINAL / Niedercorn – Rangers (0-1) 2-0

JOI
AEL Limassol – St Josephs (4-0) 6-0
Dacia Chisinau – Shkendija (0-3) 0-4
Milsami – Fola (1-2) 1-1
Ordabasy – Siroki Brijeg (0-2) 0-0
Pelister – Lech (0-4) 0-3
Suduva – Soligorsk (0-0) 2-1
Tirana – M. Tel Aviv (0-2) 0-3
Rabotnicki – Tre Penne (1-0) 6-0
Jelgava – Ferencvaros (0-2) 0-1
Atlantas – K. Almaty (0-6) 1-2
Flora – Domzale (0-2) 2-3
Gandzasar – Mladost Podgorica (0-1) 0-3
HJK – Connah’s Q. (0-1) 3-0
SJK – KR Reykjavik (0-0) 0-2
Trakai – St. Johnstone (2-1) 1-0
FK Liepaja – Crusaders (1-3) 2-0
AIK Stockholm – Klaksvik (0-0) 5-0
B36 Torshavn – Kalju (1-2) 1-2
Botev Plovdiv – Partizani (3-1) 1-0
Differdange – Zira (0-2) 1-2
Dunav Ruse – I. Pavlodar (0-1) 0-2
Inter Baku – Mladost (3-0) 2-0
Prishtina – Norrkoping (0-5) 0-1
Ruzomberok – Vojvodina (1-2) 2-0
Sarajevo – Zaria Balti (1-2) 2-1
Slovan Bratislava – Pyunik (4-1) 5-0
Torpedo Kutaisi – Trencin (1-5) 0-3
Vaduz – Bala Town (2-1) 3-0
Bangor City – Lyngby (0-1) 0-3
Runavik – Din. Minsk (1-2) 0-2
O. Ljubljana – VPS (0-1) 0-1
Altach – Chikhura (1-0) 1-1
Floriana – Crvena Zvezda (0-3) 3-3
Folgore – Valletta (0-2) 0-1
Gorica – Shirak (2-0) 2-2
Jagiellonia – Dinamo Batumi (1-0) 4-0
Sant Julia – Skenderbeu (0-1) 0-5
Sutjeska – Levski (1-3) 0-0
Vasas – B. Jerusalem (3-4) 0-3
Zeta – Zeljeznicar (0-1) 2-2
Ballymena – Odd (0-3) 0-2
Coleraine – Haugesund (0-7) 0-0
Cork City – Levadia (2-0) 4-2
Derry City – Midtjylland (1-6) 1-4
Osijek – UE Santa Coloma (2-0) 4-0
Shamrock Rovers – Stjarnan (1-0) 1-0
Lincoln – AEK Larnaca (0-5) 1-1
Valur – Ventspils (0-0) 1-0

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj50106
2FCSB49108
3CS U Craiova38100
4FC Viitorul35102
5Astra Giurgiu3310-2
6CSM Poli Iasi2410-14
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti471116
2FC Botosani33110
3OSK Sf Gheorghe32118
4Gaz Metan Medias26112
5Concordia Chiajna2611-6
6FC Voluntari2511-4
7ACS Poli Timisoara2311-5
8Juventus Bucuresti1611-11