REZULTATE / Liga Europa, mansa retur din turul I preliminar. Zira FK, adversara Astrei Giurgiu in al doilea tur preliminar

Marti si joi s-au disputat partidele din mansa retur a primului tur preliminar din Liga Europa, numai putin de 50 de dueluri. La capatul acestor rezultate s-a stabilit ca echipa azera Zira FK sa fie adversara Astrei Giurgiu in al doilea tur preliminar, dupa ce a invins in deplasare formatia luxemburgheza FC Differdange 03 cu scorul de 2-1.

Pentru Zira, care se impusese si in prima mansa, cu 2-0, au marcat David Manga (64) si Richard Gadze (68), dupa ce gazdele deschisesera scorul prin David Vandenbroeck (10).

Romanul Gabi Matei a fost integralist la Zira FK.

Primul meci dintre Zira FK si Astra va avea loc la Baku, pe 13 iulie, iar mansa secunda se va juca in Romania, pe 20 iulie.

REZULTATE

MARTI
FINAL / Balzan – Videoton (0-2) 3-3
FINAL / Niedercorn – Rangers (0-1) 2-0

JOI
AEL Limassol – St Josephs (4-0) 6-0
Dacia Chisinau – Shkendija (0-3) 0-4
Milsami – Fola (1-2) 1-1
Ordabasy – Siroki Brijeg (0-2) 0-0
Pelister – Lech (0-4) 0-3
Suduva – Soligorsk (0-0) 2-1
Tirana – M. Tel Aviv (0-2) 0-3
Rabotnicki – Tre Penne (1-0) 6-0
Jelgava – Ferencvaros (0-2) 0-1
Atlantas – K. Almaty (0-6) 1-2
Flora – Domzale (0-2) 2-3
Gandzasar – Mladost Podgorica (0-1) 0-3
HJK – Connah’s Q. (0-1) 3-0
SJK – KR Reykjavik (0-0) 0-2
Trakai – St. Johnstone (2-1) 1-0
FK Liepaja – Crusaders (1-3) 2-0
AIK Stockholm – Klaksvik (0-0) 5-0
B36 Torshavn – Kalju (1-2) 1-2
Botev Plovdiv – Partizani (3-1) 1-0
Differdange – Zira (0-2) 1-2
Dunav Ruse – I. Pavlodar (0-1) 0-2
Inter Baku – Mladost (3-0) 2-0
Prishtina – Norrkoping (0-5) 0-1
Ruzomberok – Vojvodina (1-2) 2-0
Sarajevo – Zaria Balti (1-2) 2-1
Slovan Bratislava – Pyunik (4-1) 5-0
Torpedo Kutaisi – Trencin (1-5) 0-3
Vaduz – Bala Town (2-1) 3-0
Bangor City – Lyngby (0-1) 0-3
Runavik – Din. Minsk (1-2) 0-2
O. Ljubljana – VPS (0-1) 0-1
Altach – Chikhura (1-0) 1-1
Floriana – Crvena Zvezda (0-3) 3-3
Folgore – Valletta (0-2) 0-1
Gorica – Shirak (2-0) 2-2
Jagiellonia – Dinamo Batumi (1-0) 4-0
Sant Julia – Skenderbeu (0-1) 0-5
Sutjeska – Levski (1-3) 0-0
Vasas – B. Jerusalem (3-4) 0-3
Zeta – Zeljeznicar (0-1) 2-2
Ballymena – Odd (0-3) 0-2
Coleraine – Haugesund (0-7) 0-0
Cork City – Levadia (2-0) 4-2
Derry City – Midtjylland (1-6) 1-4
Osijek – UE Santa Coloma (2-0) 4-0
Shamrock Rovers – Stjarnan (1-0) 1-0
Lincoln – AEK Larnaca (0-5) 1-1
Valur – Ventspils (0-0) 1-0

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj492223
2FCSB472231
3CS U Craiova432213
4Astra Giurgiu372210
5FC Botosani35223
6FC Viitorul342211
7Dinamo Bucuresti34229
8CSM Poli Iasi3022-1
9ACS Poli Timisoara2622-12
10FC Voluntari2522-5
11Concordia Chiajna24220
12Gaz Metan Medias1522-23
13OSK Sf Gheorghe1522-27
14Juventus Bucuresti922-32